Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasktır.
İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan Deniz Anahtar sorumlu tutulamaz.
Copyright © 2008 Deniz Anahtar. Tüm Hakları Saklıdır.
Deniz Anahtar Mustafa AKTAŞ
Doğan Mah. Hasan Atakan Cad No:23/A İzmit / KOCAELİ
TEL.: 0 262 22663 58     Fax.:0 544 443 44 64
info@denizanahtar.com     www.denizanahtar.com
Web Tasarım  By Final Bilgi İşlem.
PROKİLİT

PROKİLİT SİSTEMİ NEDİR ?

Prokilit bir kilit sistemi değildir. Sadece mevcut kilitlerinizi güvence altına alarak kilitlerinizi hırsızlar tarafından ulaşılmmaz hale getiren harika bir buluştur.

PROKİLİT mevcut ahşap ve çelik kapılarınızda kullanabileceğiniz en son mekanik güvenlik sistemidir.

Sistem PROKİLİT ve barel koruyucu olarak iki gruptan oluşmaktadır.

Prokilit kapınızın hırsızlar tarafından tornavida ve levye gibi aletlerle açılmasını engellemektedir. Barel koruyucu ise kilit barelinin hırsız tarafından kırılıp kilidin açılmasını engeller.
İmmobilizer

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

İmmobilizer sistemi çoğu kez anahtarla birleştirilse dahi, değişik otomobil firmaları, değişik teknikler kullanabilmektedir. Örneğin Citroen Saxo modelinde immobilizer'ı anahtara yerleştirmek yerine şifre girişi istenen bir klaveye yerleştirmiştir ve bu sistemde motordaki elektronik kilidin açılması ancak şifre girmek suretiyle mümkündür.
İmmobilizer'ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir. Bazı markalar, immobilizer devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir.

İmmobilizer yeni model ve özellikle orta sınıfın üstü araçlarda giderek standart hale gelmekle birlikte özellikle Türkiye'de hala pekçok yeni araç immobilizer'a sahip değildir. Oysa İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde trafiğe yeni çıkan araçlarda immobilizer olması yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. (İngiltere'de 1997'den, Avustralya'da 2001'den itibaren)

İmmobilizer'ın kullanımının yaygınlaşması araç hırsızlıkları olaylarını büyük ölçüde önlemesi nedeniyledir. Avustralya'da kaydedilen istatistikler immobilizer olan araçların çalınma riskinin %75'e kadar azaldığını göstermektedir.

Öte yandan her immobilizer sistemde aynı derecede güvenli kabul edilemez. Bazı otomobil firmalarında immobilizer güvenliği aracın motor sistemine daha derin şekilde monte edilmiştir ve çok uzun zaman ve uğraş verilmeden devre dışı bırakılmaları mümkün değildir. Bu sistemler bu nedenle çok daha da güvenlidir.
Oysa bazı araba modellerinde elektronik kilitleme devresi motorun içinde çok daha kolay ulaşılabilir ve devre dışı bırakılabilir şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle teknik uzmanlığı olan bir kişi kaputu açarak 5-10 dakika içinde immobilizer'ı devre dışı bırakıp, daha sonra aracı düz kontakla çalıştırabilir. Bu sistemler şüphesiz ki daha az güvenlidir ancak yine de immobilizer'ın bir aracın çalınma riskini büyük ölçüde azalttığı, çünkü kolay devre dışı bırakılan immobilizer modellerinde bile, hırsızın 5-10 dakika kaput açık çalışması gerektiğiden böyle bir aracın çalınma riski de, immobilizer olmayan bir araca göre çok daha düşük olacaktır.

İmmobilizer kelimesinin Türkçe'de kullanılan ve yaygınlaşmış bir karşılığı henüz yoktur ve halen bu teknik orjinal dildeki karşılığı ile anılmaktadır. Ancak zaman zaman İmmobilizer yerine "çipli oto anahtarı sistemi" teriminin kullanıldığı da rastlanmaktadır. Aynı şekilde "elektronik motor kilitleme", "çipli motor kilidi" gibi terimlerin immobilizer için kullanılması da düşünülebilir.
Kale Kilit Çeşitleri

1) Kale SüperSilindirli Daire Kilitleri
2) Kale Makaralı Süper Silindirli Daire Kilitleri
3) Kale Silindirli Emniyet ve Kasa Kilitleri
4) Kale Sürgülü Emniyet Kilitleri
5) Kale Silindirli Trajlı Kilitler
6) Kale Fiam Kilitler
7) Kale Ekstra Gömme Kilitler
8) Kale Normal Gömme Kilitler9) Kale Kepenk Kilidi
10) Kale Paslanmaz Ayna Süper Silindirli, Makaralı, Ekstra Gömme ve Çelik Kapı Kilitleri
11) Kale Silindirli - Makaralı daire Kilitleri (Barelsiz)
12) Kale Barel Çeşitleri
13) Kale Anahtar Çeşitleri
14) Kale Otel ve Moteller İçin özel Master Grubu
15) Kale Çelik Kapı Kilitleri
16) Kale Asma Kilit Çeşitleri
Ev - Oto - Kasa  Anahtarları

Anahtarınızı evde mi unuttunuz? Kapınızın Kilitlerinde problem mi var? Kapınızı Açamıyor musunuz? Kilitlerinizi mi değiştirmek istiyorsunuz? Çelik Kasanızın Anahtarlarını mı kaybettiniz? Aracınızın anahtarları içerde mi kaldı? Dert etmenize gerek yok. Anahtarcı ve çilingir'e ihtiyacınızın olduğu her an biz sizlere bir telefon kadar yakınız. Evinizde, işyerinizde veya arabanızda meydana gelen her türlü anahtar kırılması kapı kilitlerinin bozulması veya çalışmaması, kapının arkasında anahtar kalması gibi durumlarda çilingirlik hizmetlerimiz için bizi güvenle arayabilirsiniz.
Her türlü kasa açımı yapılır.
Kapı pompaları ve hidrolikleri satış servisleri

Apartman dış kapıları ve iş yerlerinin giriş kapılarında kapının üzerine monte edilen bir hidrolik kurmalı yay sistemidir. Kapı pompalarının veya hidroliklerinin arızalanması veya ayarının bozulması durumunda bu hizmetimizi vermekteyiz.
Oto kilit tamir ve bakım onarımları
Otomobillerin kapı, kontak ve bagaj kilitlerinde meydana gelebilecek arıza veya anahtar problerinde hizmetinizdeyiz.
Oto çipli (Transponder) anahtarlarının yapımı

Oto immobilizer anahtarlarının yedeklerinin yapılması ve şiflerinin kodlanması
Kapılara emniyet kilit montajı ve kapı güvenlik sistemleri
Master sistem anahtarlarının yapımı
Emliyet kilidi - Kapı hidroliği - Kilit tamiri ve açım
Garaj Kepenk Bariyer Kumandaları

%95 TÜM GARAJ, BARİYER VE OTOPARK KUMANDALARI ÇOĞALTILIR. SONRADAN TAKMA OTO ALARM AÇ KAPA ARABA KUMANDASI KUMANDALARINADA UYUMLUDUR.